Планування ресурсів підприємства включає додатки, які в сукупності працюють, щоб допомогти у всіх основних галузях процесу управління. Вибір правильного методу застосування ERP так само важливий, як і вибір правильного ПЗ. Методологію впровадження ERP слід обговорити з постачальником, щоб використовувати найбільш підходящий метод. Деякі з різних способів реалізації – це поетапне розгортання, метод великого вибуху та паралельне впровадження.
Вибір відповідного способу застосування ERP може бути складним, оскільки те, що може працювати для однієї компанії, може не працювати для іншої. Стратегію слід обирати залежно від обставин.
Великий вибух
І тут використання системи планування ресурсів підприємства відбувається одночасно, і система відразу ж встановлюється у всій компанії. Для цього перед використанням потрібно ретельно спланувати роботу.
При правильному плануванні нова система ERP запускається шляхом вимкнення старої системи. Така методологія впровадження ERP коштує трохи дешевше та виконується швидко. Це відбувається відразу, тому час реалізації скорочується, і всі знають, який день має відбутися реалізація. Період навчання також скорочується, оскільки навчання проводиться лише використання нової системи, а чи не для перехідного періоду.
Але Великий вибух має й недоліки. У співробітників менше часу, щоб звикнути до нової системи, деякі деталі можуть бути згаяні, щоб перейти на нову систему за один раз.
Поетапне впровдження
Воно відрізняється від великого вибуху, і не всі зміни відбуваються одразу. Реалізація виконується в серії етапів, які заздалегідь визначені за модулем, одиницею або місцезнаходженням. При поетапному розгортанні модулями модулі впроваджуються один за одним. Насамперед реалізуються критичні, а потім додаються інші. У деяких випадках критичні додаються пізніше.
При поетапному розгортанні за місцем розташування, якщо в компанії кілька філій, нова система впроваджується в одному місці за раз. Цей підхід зазвичай використовують у великих організаціях. Переваги поетапного розгортання полягають у тому, що для внесення змін є достатньо часу, а у користувачів більше часу для адаптації до змін. Недоліки в тому, що потрібно кілька коригувань, а термін застосування дуже великий.
Паралельне використання
Це одна із найменш ризикованих методологій впровадження ERP, оскільки вона включає спільне використання старої та нової системи ERP. У неї є свої плюси та мінуси.
Існує певний спосіб вибору правильних методологій ERP, оскільки він має ґрунтуватися на стратегіях та цілях компанії.