Інструменти бізнес-аналітики

Управління компанією, особливо великомасштабною, пов’язане з безліччю проблем. В даний час, одна з найбільших – обсяг даних, що надходять до системи щогодини. Їхній аналіз є обов’язковим, тому що він дозволяє визначити ключові показники ефективності компанії та внести зміни, які реально впливають на результати. Для цього використовуються інструменти Business Intelligence. Яку систему вибрати?

 

Що таке бізнес-аналітика?

Business Untelligence (BI) – бізнес-аналітика. Так визначаються процеси, які збирають всю інформацію, що стосується діяльності компанії, піддають її дуже глибокого цифрового аналізу і перетворюють на знання, які дозволяє компанії краще конкурувати над ринком.

 

Діяльність Business Intelligence поєднує математику та статистику, економіку та інформаційні технології. Без відповідних ІТ-інструментів було б неможливо швидко обробити конвеєр даних або перетворити їх на чіткі діаграми та таблиці, що становлять взаємозв’язки між окремими елементами. Це важливо, тому що іноді кореляції між діями, що вживаються різними відділами компанії, не видно з першого (або другого) погляду. Ось чому в останні роки бізнес-аналітика стає дедалі популярнішою.

 

Які інструменти бізнес-аналітики варто використати?

Бізнес-аналітика ґрунтується на ІТ-рішеннях. Тільки хороша система, що забезпечує ефективну та автоматизовану інтеграцію даних із різних джерел та їх обробку, стає гарною підтримкою для прийняття рішень. Отже, питання у тому, що використовувати.

 

Три найпопулярніші інструменти, що використовуються фахівцями з бізнес-аналітики, – це Microsoft Power BI, Tableau та Qlik. Який із них працює найкраще? Ось коротке порівняння можливостей.

 

Microsoft Power BI

Power BI – це інструмент бізнес-аналізу, створений Microsoft. Він забезпечує доступ до широкого спектру даних та дозволяє їх візуальне подання. Спочатку Power BI був доповненням до класичного Excel, але згодом він перетворився на повноцінний інструмент, що підходить як для невеликих компаній, так і для великих підприємств. Його переваги включають інтеграцію з іншими програмами Microsoft Office, інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс із системою «перетягування» та гарну ціну. Програма також працює на мобільних пристроях Android та iOS.

 

Tableau

Tableau дозволяє інтуїтивно перетворювати дані компанії на інтерактивні дошки та звіти. Це дозволяє розробити систему звітності відповідно до ваших потреб. Програма забезпечує автоматизацію обробки даних, а також їх дуже прозоре подання та спільне використання. Її використовують як фахівці з бізнес-аналітики, так і ІТ-фахівці, менеджери та економісти. Tableau працює з даними різних джерел без необхідності використання сховища даних або куба OLAP. Інструмент дозволяє створювати навіть спеціальні аналізи, тому він використовується так само часто, як і Power BI.

 

Qlik

Qlik – це сучасна платформа для проведення BI-аналізу в різних сферах діяльності – від контролінгу до замовлень, логістики та маркетингу. Вона дозволяє створювати розширені та водночас прозорі панелі управління з візуалізацією даних, забезпечує швидку та інтуїтивно зрозумілу звітність, можливість інтеграції даних з різних систем, таких як CRM або ERP, а також використовує технологію in-memory, яка сприяє швидкій генерації інформації.

Який із цих інструментів бізнес-аналітики вибрати? Відповісти на це питання непросто – все залежить від конкретних потреб компанії та, насамперед, від компетенцій людей, які займатимуться бізнес-аналітикою. Описані вище інструменти стають надійним та цінним джерелом інформації лише тоді, коли ними керує експерт.

Яку ERP обрати для себе:

виберіть процеси необхідні вашому бізнесу

Система управління складом – роль та функції у логістичному ланцюжку

Система управління складом – роль та функції у логістичному ланцюжку Система управління складом (WMS) є наріжним каменем логістичної системи. Система ...

Життєвий цикл впровадження ERP в організації

Життєвий цикл впровадження ERP в організації Життєвий цикл впровадження ERP включає безліч кроків і етапів, починаючи з ініціації, планування проекту ...

Що таке корпоративне управління ефективністю (CPM)

Що таке корпоративне управління ефективністю (CPM) Щоб досягти успіху в сьогоднішній невизначеній економіці, дуже важливо, щоб підприємства вжили заходів для ...
Скажіть «до побачення» російському програмному забезпеченню
Microsoft Business Central для малого та середнього бізнесу
ukUK